Vchodové dveře

 

   

 

 

Vchodové dveře je nejen naše vizitka

Vchodové dveře mají chránit před nežádoucími návštěvami. Mimo bezpečnostní funkce vchodových dveří se hlavně stávají stylovým doplňkem a dominantou vašeho domu. Největší oblibě se těší dřevěné vchodové dveře.

Dřevěné vchodové dveře jsou součástí domu. Je proto vhodné, aby vchodové dveře měly i podobné parametry. Tedy co nejlepší tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Schopnost odolávat změnám venkovních teplot, vodě, prachu, ale i agresivnímu znečištěnému ovzduší.

Vchodové dveře jsou také součástí fasády a měly by tedy odpovídat stylu a estetickým nárokům majitele domu. Vchodové dveře jsou vizitkou pro přicházející návštěvy a kolemjdoucí, kteří dům hodnotí. Vchodové dveře by měly splňovat hlavní technické parametry. Snadno zamykatelné, správně uchycené v pantech, odolné a pevné.

Jak se orientovat v nabídce vchodových dveřích? Měli bychom znát všechny informace od výrobce. Na vzorkovně Praha 5-Zličín máte možnost si dveře prohlédnout a probrat všechny výhody.

Vchodové dveře a jejich typy

Profily vstupních dveří volíme podle požadavků, obvykle stejných jako okna. Volba konstrukce souvisí spíše s požadavkem na design dveří.

Vchodové dveře mohou být jednokřídlové nebo dvoukřídlové. Často jsou dveře doplněny nadsvětlíkem, který může zajišťovat ventilaci. Oblíbené jsou také boční světlíky, které poskytují prosvětlení prostoru.

Přísné požadavky a kritéria kladené na vchodové dveře se vztahují na všechny jejich části. Na dveřní křídlo, zárubeň, práh, kování i těsnění spár. Vchodové dveře by měly mít dostatečnou šířku, snadnou obsluhu a manipulaci.

Jak vybírat vchodové dveře

Vchodové dveře by měly být vyrobeny ve stejném stylu a ze stejného materiálu jako okna.
Roste obliba eurodveří Vstupní dveře se stále častěji vyrábí z masivního dřeva, z vícevrstvých lepených hranolů a to jak z domácích, tak exotických dřevin.

Nejlevnější možností jsou dveře vyrobené ze smrkového dřeva. Dále vchodové dveře z modřínu, dubu či exotických dřevin, například meranti.

Další možností jsou dveře dřevohliníkové. Z venkovní strany jsou chráněny hliníkovým opláštěním. Z vnitřní strany dřevěné. Díky hliníkovému plášti jsou odolné proti povětrnostním vlivům.