Dveře a zárubně

Dveře a zárubně
 

Dveře a zárubně mají některé specifické vlastnosti. Protože jsou určeny k vybavení vnitřních prostor domů a bytů lze k jejich výrobě použít i dřeviny méně odolné vůči povětrnostním vlivům. Jedná se o olši nebo buk ale nevylučuje se ani použití ušlechtilejších dřevin jako jsou dub, javor a jasan. Interiérové dveře a zárubně se obvykle povrchově upravují ekologickým transparentním lakem, přičemž je lze přimořit do požadovaného odstínu podle katalogu. Další možností úpravy výrobků jako jsou dveře a zárubně je použití přírodního oleje.

Zabezpečení

Na dveře a zárubně v interiéru obvykle nejsou kladeny tak vysoké nároky na zabezpečení jako na vchodové. Z uvedeného důvodu se pro tyto dveře a zárubně používají jednobodové zámky s běžným klíčem nebo s vložkou FAB. Pro dveře a zárubně koupelen a toalet lze využít i specializované zámky pro tyto místnosti.

Při výrobě produktů jako jsou dveře a zárubně může být využita plná výplň tvořená překližkou nebo prosklená v mnoha variantách. Naše dveře a zárubně mohou být zdobeny širokým spektrem ornamentálních skel, případně lze použít pískovaná skla s různými motivy nebo vitráže.

Naše dveře a zárubně jsou vyráběny z následujících hlavních materiálů

Materiál - smrk, dub, borovice, modřín, olše, jasan, bříza ...
Konstrukce dveří - rámová, sendvičová (hladké dveře)
Povrchová úprava - široká škála mořidel, lak, krycí barvy RAL. Přírodní materiály - lazurovací oleje různých odstínů, parketové oleje.
Široká škála skel - standardní profily, pískovaná skla, vitráže, ručně vyráběná skla, bezpečnostní skla.
Kování - třítrnový závěs zajišťuje stabilitu dveří. Kování dodáváme v mnoha provedeních, se štítky nebo rozetami, v různých povechových úpravách a designech.